Płacenie tłumowi, czyli jak szybko płacić freelancerom z crowdsourcingu

Twoje możliwości biznesowe wymagają usług profesjonalistów językowych w wielu językach z wielu różnych krajów. Na ProZ.com i innych platformach dla freelancerów istnieją funkcje, dzięki którym Ty i Twoi menedżerowie możecie szybko rekrutować wielu freelancerów do pracy w tłumaczeniach pisemnych, ustnych, napisach, transkrypcji i innych. Twoi kierownicy projektów mogą wykorzystać te narzędzia do rekrutacji talentów do wykonania pracy.

Jak zapłacisz tej rzeszy freelancerów?

Poniżej znajduje się mapa drogowa jak płacić tłumowiZdecyduj, kiedy zapłacić

Ustal z freelancerami odpowiednie warunki płatności. Czy pozwolisz tym, którzy potrzebują otrzymać zapłatę wcześniej? Czy płacisz 30 dni po zakończeniu pracy? 15 dni po audycie? Czy trzeba czekać, aby otrzymać pieniądze? Czy jest to twoja polityka, aby poczekać, aż pieniądze zostaną otrzymane od klienta końcowego?

Tak czy inaczej, będzie to coś, co twoi freelancerzy będą oczekiwać, aby wiedzieć.

Upewnij się, że freelancerzy są płatni

Prawdopodobnie powinno to nastąpić zanim freelancer rozpocznie pracę nad Twoim projektem.

Czy Twoja firma jest ograniczona do pewnych opcji finansowych, takich jak przelewy czy PayPal?
Niektóre kraje nie akceptują systemu PayPal. W innych, koszty bankowe mogą być wyższe niż kwota, którą płacisz freelancer.

Niektóre kraje są poza granicami dla wysyłania pieniędzy na twój rząd lub ich. Czy istnieją sankcje wobec kraju, w którym freelancer przebywa?

Czy wszyscy freelancerzy na swoim projekcie są płatni?

Dowiedz się, jak twoi freelancerzy chcą otrzymać zapłatęTwoi freelancerzy

będą mieli preferencje płatności i potrzeb opartych na ich lokalizacji, sytuacji finansowej lub osobistych preferencji.

Niektórzy mogą chcieć otrzymać zapłatę za pomocą PayPal, Payoneer, Skrill lub Wise (dawniej Transferwise). Niektórzy mogą nie mieć jednego z tych kont lub nie być w stanie przyjmować płatności za pomocą tych usług w swoim kraju.

Inni mogą chcieć otrzymywać pieniądze na swoje konto bankowe. Niektórzy mogą mieć konto w USA lub EUR, które preferują. Jeszcze inni mogą w ogóle nie mieć banku i potrzebować płatności mobilnych z serwisu takiego jak World Remit lub odbierać gotówkę za pomocą Western Union.

Wybór złej metody płatności dla freelancera może kosztować Ciebie (lub freelancera) więcej niż się spodziewasz.

Czy jesteś w stanie sprostać im na ich warunkach?Zorganizuj się, aby dokonać wszystkich płatnościUżywając

księgi, arkusza kalkulacyjnego lub systemu zarządzania tłumaczeniami, zbierz wszystkie swoje płatności w jednym miejscu.

Dopasuj kwoty do każdej osoby, tworząc jedną sumę i wszystkie poszczególne faktury, tak aby Twój freelancer wiedział dokładnie, ile mu płacą i dlaczego.Dokonaj płatności

Otwórz PayPal, Skrill, Payoneer, swój system bankowy i albo wprowadź te płatności jedna po drugiej... albo użyj opcji płatności zbiorczych

Upewnij się, że sprawdziłeś, czy zapłaciłeś wszystkim i czy nie zapłaciłeś nikomu dwa razy. Błędy będą kosztować Twój biznes pieniądze.Wspieraj tych, którzy nie zostali opłaceni

Niektórez płatności dotrą do Ciebie natychmiast. Innym może zająć kilka dni zanim dotrą do celu.

Przez następne kilka dni po wypłacie spodziewaj się, że niektórzy z Twoich freelancerów będą pytać o swoje wypłaty. Otrzymanie zapłaty jest emocjonalnym doświadczeniem, więc będzie obawa o proces, strach przed niepowodzeniem i wreszcie satysfakcja na widok pieniędzy na ich koncie.

Czy e-mail z PayPal był poprawny? Czy kwota była taka, jakiej oczekiwano? Czy kurs wymiany waluty powinien był pójść lepiej? Czy ich przelew został oznaczony jako część przeglądu zgodności? Spodziewaj się kilku e-maili wsparcia z każdego dnia wypłaty ... zwłaszcza jeśli płacisz nowy tłum.

Nie jestem księgowym, ale mam nadzieję, że ta historia płacowa pomoże w twoim procesie.
 

Więcej na: http://publidot.pl

Autor

Redakcja wytlumaczone.pl