Potrzebujesz, aby ktoś sprawdził Twój angielski? 5 stron, które zrobią to za darmo

Czy kiedykolwiek potrzebowałeś kogoś, kto poprawiłby Twoje pismo, ale nie wiedziałeś, kogo poprosić o pomoc? Cóż, na szczęście istnieje teraz wiele darmowych stron internetowych, które mogą pomóc!

Poniżej, podzielimy się naszymi pięcioma najlepszymi rekomendacjami.

1. Cambridge's Write & Improve

Write & Improve jest narzędziem opracowanym przez Cambridge, aby dać uczniom darmową praktykę pisania w języku angielskim. Przyznaje ono Twojemu pisaniu ocenę od A1 do C2, a także dostarcza informacji zwrotnych na temat tego, jak możesz poprawić swoje umiejętności pisania.

2. Oprogramowanie Ginger

Istnieje wiele darmowych sprawdzianów gramatyki i ortografii online w dzisiejszych czasach. Jednak niewiele z nich zostało stworzonych dla pisarzy nie będących rodzimymi użytkownikami. Ginger jest jednym z nielicznych wyjątków.

Posiada korektor online, gdzie można wkleić swój tekst do poprawek. 

Jego wersja oprogramowania ma również wiele innych funkcji, które uczący się znajdą przydatne, takie jak:

  • Wbudowany słownik
  • Czytnik tekstu (który czyta Twój tekst na głos)
  • Korektor zdań

3. LanguageTool

Kolejnym serwisem, który z chęcią polecamy jest LanguageTool. Jest on bardzo intuicyjny i w przeciwieństwie do innych serwisów, nie musisz zakładać konta, aby z niego korzystać.

Do wprowadzania poprawek wykorzystuje bazę najczęściej popełnianych przez pisarzy błędów. Może również sprawdzić błędy w sześciu rodzajach języka angielskiego!

4. Hemingway

W przeciwieństwie do powyższych opcji, Hemingway nie został zaprojektowany do wyłapywania błędów. Jego głównym celem jest polerowanie pisma, aby było "śmiałe i jasne". 

Jeśli napiszesz swój tekst w edytorze, powiadomi Cię on, gdy:

  • Zdania są zbyt długie lub skomplikowane.
  • Pojawiają się niepotrzebne słowa (lub niepotrzebnie trudne słowa).
  • Używasz głosu biernego (i może warto rozważyć użycie głosu czynnego).
  • Te różne typy sugestii są wyświetlane w różnych kolorach: 

Hemingway jest świetny dla ludzi, którzy chcą się skupić na uczynieniu swojego pisania bardziej przejrzystym.

tłumacz

5. Google Docs

Jak być może już wiesz, Google Docs posiada podstawową funkcję sprawdzania gramatyki i pisowni. Posiada również opcję autokorekty, która poprawia Twoje błędy w trakcie pisania. 

Miłą rzeczą dla uczących się jest to, że posiada również funkcję przewidywania tekstu, która zgaduje, jakie słowa pojawią się w następnej kolejności. Nie potrafi ona odgadnąć wszystkiego poprawnie, ale im więcej piszesz w Dokumentach Google, tym lepsze stają się jej sugestie. 

A kiedy to się uda, nie tylko pozwala Ci pisać więcej w krótszym czasie, ale także daje Ci dobrą wskazówkę, co brzmi naturalnie!

Ale nic nie pobije prawdziwych ludzi!

Należy jednak pamiętać, że narzędzia online nie są doskonałe. Sprawdziliśmy kilka tekstów napisanych przez osobę nie będącą rodzimym użytkownikiem języka przez wszystkie narzędzia do sprawdzania gramatyki wymienione w tym artykule. 

Podczas gdy były one w stanie wychwycić większość błędów ortograficznych, nie były w stanie wykryć błędów takich jak:

  • Nieprawidłowy czas czasownika: A grammar checker nie może powiedzieć, czy piszesz o teraźniejszości lub przeszłości. Jeśli więc napiszesz "W tym roku rozpocznę studia", ale tak naprawdę masz na myśli "W tym roku rozpocząłem studia", gramatycy tego nie zauważą.
  • Nieprawidłowa struktura zdania: Pytanie "Does it really OK to do this?" (które powinno brzmieć "Czy naprawdę dobrze jest to robić?") nie zostało poprawione przez żadnego z grammar checkerów.
  • Powyższe błędy zostałyby natychmiast zauważone przez rodzimego użytkownika języka, dlatego najlepiej jest używać tych narzędzi w połączeniu z informacjami zwrotnymi od prawdziwych ludzi. W końcu, prawdziwi ludzie nie zauważają rzeczy, które narzędzia online wychwytują, a narzędzia online nie zauważają rzeczy, które są oczywiste dla prawdziwych ludzi.

Autor

Redakcja wytlumaczone.pl