Wypłata na swój sposób, wybór metod płatności jako freelancer

Kiedy zgadzasz się na pracę z klientem, ważne jest, aby omówić lub zrozumieć proces pracodawcy dotyczący wysyłania listy płac. Czy jest jedna ujednolicona metoda lub usługa zewnętrzna używana do wysyłania płatności? Czy istnieje wiele sposobów na otrzymanie Twoich pieniędzy? Czy ta firma może płacić Ci w Twoim kraju?Zanim zaczniesz, upewnij się, w jaki sposób możesz otrzymać wypłatę. Twój klient powinien być przyzwyczajony do tego pytania i gotowy do udzielenia odpowiedzi. Ten post zawiera linki do kilku opcji używanych do dokonywania płatności dla freelancerów. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie opcje i w jaki sposób usługa ProZ*Pay na ProZ.com może pomóc.

Jeśli Twój klient używa metody wypłaty, która Ci nie odpowiada, rozważ możliwość skorzystania z ProZ*Pay. Możesz zażądać, aby Twój klient językowy dokonał dowolnej płatności za pośrednictwem ProZ*Pay, korzystając z adresu https://www.proz.com/pay/request.


ProZ*Pay obsługuje następujące metody wypłat:

  • Przelew bankowy
  • Wise (dawniej TransferWise)
  • Payoneer
  • PayPal
  • Skrill
  • MoneyGram
  • WorldRemit
  • RiaMoney
  • Czek (wysyłany tylko do odbiorców w USA)


W zależności od okoliczności, każda z tych opcji może okazać się najlepsza. To są Twoje preferencje. Płatnik może finansować na te i inne sposoby.

Przelew bankowy
Chcesz, aby Twoja wypłata została bezpośrednio dodana do Twojego konta bankowego?

Przejdź do zakładki ustawień w ProZ*Pay, wybierz "Przelew bankowy" z listy rozwijanej, jak pokazano powyżej i wprowadź swoje dane. Przelew bankowy jest realizowany z Ameryki Północnej, więc może potrwać od 1 do 7 dni w zależności od lokalizacji i ewentualnych kontroli zgodności. Proszę zauważyć, że w tej chwili większość przelewów bankowych wymaga przeliczenia na lokalną walutę.

Niektórzy freelancerzy otwierają konta bankowe w dolarach amerykańskich i lubią otrzymywać pieniądze w ten sposób. Aby otrzymywać płatności w USD, dane Twojego banku powinny być dodane do sekcji bezpiecznych notatek w Twoich bezpiecznych ustawieniach.PayPal / Payoneer / Skrill
Aby otrzymać wypłatę z PayPal, Payoneer lub Skrill, wybierz tę opcję z rozwijanej listy i dodaj e-mail powiązany z Twoim kontem. Upewnij się, że jest to email przypisany do Twojego konta w tych serwisach. Więcej informacji o tym, jak otworzyć konto, opłatach i innych ograniczeniach, które mogą mieć zastosowanie w Twojej sytuacji, znajdziesz na ich stronach internetowych (link we wcześniejszej części tekstu).

Wise, dawniej Transferwise
Usługa ta jest popularna wśród freelancerów ze względu na konkurencyjne kursy wymiany walut i możliwość prowadzenia kont w różnych walutach. Przelewy bankowe w USD są często wysyłane za pomocą Wise. Jeśli masz konto w serwisie, możesz dodać informacje w Secure notes.

Remitly / RiaMoney / WorldRemit
Usługi te stały się popularnym sposobem dla freelancerów na otrzymywanie pieniędzy poprzez mobilne pieniądze, odbiór gotówki i przelew bankowy. Pieniądze mobilne są zdefiniowane na stronie World Remit jako technologia, która pozwala ludziom otrzymywać, przechowywać i wysyłać pieniądze za pomocą telefonu komórkowego.

MoneyGram
MoneyGram to kolejny sposób, w jaki ProZ*Pay może wysyłać pieniądze do odbioru. Płatności MoneyGram są zazwyczaj gotowe do odbioru w ciągu 3 lub 4 dni roboczych. Czas udostępnienia środków zależy również od godzin pracy, kraju docelowego, dostępności, lokalnego prawa i przepisów oraz wymogów zgodności.

Ze względów bezpieczeństwa, wielu agentów nie wypłaci przelewu, jeżeli imię i nazwisko na identyfikacji odbiorcy nie będzie się dokładnie zgadzać. Prosimy o potwierdzenie pełnego imienia i nazwiska tak, jak widnieje ono na identyfikatorze, którego będziesz używał przy odbiorze środków.

Możesz wpisać te informacje, jak również swój pełny adres, w polu "bezpieczne notatki" po lewej stronie.

Ponownie, zwracaj uwagę na to, co działa najlepiej dla Ciebie w Twojej sytuacji. W niektórych krajach obowiązują wyższe opłaty i regulacje. Może być trudno uzyskać konto bankowe, więc jeśli jesteś nieubankowiony, niektóre opcje mogą być dla Ciebie lepsze.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z zespołem ProZ*Pay. Usługa ta otwiera przed freelancerami i outsourcerami możliwości płacenia w wygodny i efektywny sposób, który odpowiada obu stronom. Jeśli Twój klient wyrazi zgodę - pieniądze mogą być dostępne od razu.

Skomentuj poniżej, lub dołącz do dyskusji na forum Money Matters na ProZ.com.

Autor

Redakcja wytlumaczone.pl