Dlaczego niemieckie słowa są tak długie?

Język niemiecki słynie z długich słów. Wie o tym każdy, kto miał okazję chociaż liznąć języka naszych zachodnich sąsiadów. Być może nawet połamał sobie na którymś język. To zmora wielu uczniów - te długie słowa są nie tylko trudne do wymówienia, ale i zapamiętania. Słynne już Rindfleischetikettierungsuberwachungsaufgabenubertragungsgesetz jeszcze jakiś czas temu było najdłuższym niemieckim słowem. Zostało ono usunięte ze słownika po zmianach w prawie UE. Dlaczego? Był to tekst ustawy federalnej, która nakazywała etykietowanie wołowiny. Dodajmy do tego fakt, że słowo to składało się z 63 liter! W niemieckim słownictwie jest o wiele więcej "okazów".

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia języka niemieckiego!

Skróty są ukryte

Dlaczego słowa w języku niemieckim są tak długie?

Jakie są najdłuższe niemieckie słowa?

Dlaczego nauka niemieckiego jest ważna?

Nauka niemieckiego 4 Dlaczego w języku niemieckim jest tak wiele długich słów?

Dlaczego niemieckie słowa są tak długie?

Władysław Kolaliński powiedział, że "... pomimo rosnącej łatwości uczenia się języków, pozostają one tak samo trudne jak zawsze. Trudno jest znaleźć skróty w języku niemieckim z powodu długich słów. Gramatyka nie należy do najłatwiejszych. Poprawna wymowa może być trudna. Istnieje również wiele kłopotliwych słów. Czy kiedykolwiek miałeś trudności z wymówieniem długiego słowa? Nie jesteś jedyną osobą, która ma ten problem.

Nadszedł czas, aby zapytać, dlaczego w języku niemieckim jest tak wiele długich słów. Słownictwo naszych zachodnich sąsiadów jest liberalne, dlatego mają długie słowa. Niemcy nie są jedynym krajem, który ma taką słowotwórczą przypadłość. Księga Rekordów Guinnessa ujawniła, że najdłuższy gigant na świecie ma 195 znaków i pochodzi z sanskrytu! Wyobraź sobie, ile czasu zajęłoby wypowiedzenie tego słowa? Dodajmy, że słowo to jest używane do opisania regionu Kanci w Indiach.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

 • Czym różni się niemiecki system edukacji od polskich metod?
 • Jak pisać po niemiecku na klawiaturze?
 • "10 interesujących faktów na temat języka niemieckiego"
 • "Sprawdzone wskazówki dla młodych tłumaczy"
 • Najlepsze kanały YouTube do nauki niemieckiego.

Jakie jest najdłuższe niemieckie słowo?

Tomas Garrigue Masaryk powiedział kiedyś: "Im więcej znasz języków, tym lepszym jesteś człowiekiem". Johann Wolfgang Goethe powiedział: "Ci, którzy nie znają języka obcego, nie wiedzą nic o języku, którym mówią". Nauka języków obcych przynosi wiele korzyści. Ich znajomość jest cenna dla osób w każdym wieku. Nie tylko ułatwi studiowanie, ale także pomoże w przyjęciu na lokalny uniwersytet. Przyda się każdemu, kto rozważa karierę w Niemczech lub pracę dla międzynarodowych niemieckich firm. Miło jest również móc porozmawiać z kimś z innego kraju i kultury. Ważne jest, aby zrozumieć, że nauka nowego języka to nie tylko dobre strony. Istnieje również wiele trudności do pokonania. Nauczmy się najdłuższych niemieckich zwrotów, które będą wyzwaniem dla każdego!

 • Hottentottenstottertrottelmutterbeutelrattenlattengitterkoffer-attentater - 72 litery. Co kryje to stworzenie? Słowo to brzmi: zabójca matki-głupka i jąkały Hotentota, umieszczony w kraciastej skrzyni przeznaczonej do przechowywania schwytanych kangurów. Słowo to można podsumować tylko w jeden sposób: zabójczy.
 • Znaleźliśmy dłuższe słowo. Co to jest? Osterreichischalttechnischmusealneunzehnhundertjahrigegutfunktionierendhocheffektivdreifach-expasionsdreizylindrischdampfmaschinenaussteller. Uff! Samo napisanie tego słowa było wyczerpujące. Ma 140 liter. Oznacza austriacki old-tech. Muzealny wystawca XIX-wiecznych, dobrze funkcjonujących silników parowych z trzema ekspansjami i trzema cylindrami. Dodajmy jeszcze, że słowo to wygrało konkurs na najdłuższe niemieckie określenie. Brawo! Zabrakło nam tchu!
 • W języku niemieckim jest wiele słów, które są tak długie, że na samą myśl o nauce tego języka przechodzą ciarki. Warto wiedzieć, że niemieckie liczebniki mogą mieć nieskończoną ilość liter. Dlaczego? Dlaczego?
 • Kolejny przykład znajduje się tutaj. Tym razem słowo ma 41 znaków. Donaudampfschiffahrtsgesellschaftskapitan jest kapitanem parowca pływającego po Dunaju.
 • 39 liter ma jedno z najdłuższych niemieckich słów, które oznacza towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniające ochronę prawną i zapisujemy je jako Rechtsschutzversicherungsgesellschaften.

Dlaczego warto czytać książki po niemiecku?

Dlaczego warto je czytać? To retoryczne stwierdzenie. Odpowiedz na nie. Umberto Eco powiedział, że "ten, kto czyta książki, żyje podwójnym życiem". Denis Diderot był jednak zdania, że "ludzie przestają czytać, kiedy przestają". Henry Mann powiedział: "Postanów codziennie czytać, nawet jeśli tylko przez kwadrans, a po roku poczujesz korzyści". Same te słowa wystarczą, by przekonać cię do przeczytania przewodnika po nauce języka niemieckiego, postanowienia, by w końcu sięgnąć po dzieło Wittgensteina lub przeczytać Goethego.

Dlaczego warto? Dlaczego warto czytać książki po niemiecku? Oto kilka powodów, dla których warto czytać niemieckie książki!

 • Czytanie książek w języku niemieckim pozwala spojrzeć na świat przez nowy pryzmat.
 • Czytając literaturę w języku niemieckim można zapoznać się ze słownictwem. Możesz zobaczyć, gdzie słowo, niezależnie od tego, czy jest rzeczownikiem, czy czasownikiem, pasuje w zdaniu. Spójrz na rodzajniki używane do opisywania rzeczowników: the, the, the das i wiele innych.
 • Czytanie po niemiecku to przyzwyczajanie się do niemieckiego słownictwa, w tym bardzo długich słów. Oto mała wskazówka. Kup zeszyt do zapisywania trudnych słów. Otrzymasz ściągawkę.
 • Wzbogacisz swoje słownictwo. Możesz budować swoje słownictwo czytając beletrystykę w języku niemieckim lub komiksy. Spróbuj!
 • Czytanie w dowolnym języku, w tym niemieckim, poprawia pamięć. Ważne jest, aby zachować zdrowy mózg tak długo, jak to możliwe!
 • Czytanie to sposób na rozwijanie wyobraźni. Większość pisarzy podkreśla znaczenie czytania.
 • Poprawisz swoją koncentrację. Współczesny człowiek ma problem. Rozpraszają nas media społecznościowe, ciągłe połączenie z Internetem i możliwość wysyłania szybkich wiadomości do znajomych. Ta książka może ci pomóc.
 • Nie trzeba przytaczać badań, by zrozumieć, że czytanie książek może pomóc się zrelaksować. Dobra książka pozwala się zrelaksować i odetchnąć od stresów codziennego życia.
 • Czytanie książek w języku niemieckim, takich jak poradniki, biografie, autobiografie lub książki napisane przez osoby, które szanujesz, może mieć motywujący wpływ.

Jakie są długie słowa w języku niemieckim?

Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się języków obcych, w tym niemieckiego. Istnieje wiele korzyści płynących z nauki języka obcego, w tym niemieckiego. Jakie one są? Ważne jest, aby pamiętać, że języki są przydatne w szkole i na studiach. Są przydatne w nauce i edukacji, a także w dziedzinie badań. Jeśli myślisz na przykład o studiowaniu na niemieckim uniwersytecie, włóż wysiłek w naukę! To się opłaca! Język niemiecki jest nadal wysoko cenionym językiem na polskim rynku pracy. Przydaje się również w karierze na szczeblu międzynarodowym. Możesz czytać oryginalne dzieła znanych pisarzy, słuchać niemieckich piosenek i rozumieć je lub odwiedzić niemiecki teatr. Nauka języka niemieckiego to świetna inwestycja w swoją przyszłość i rozwój osobisty.

Autor

Redakcja wytlumaczone.pl