Angielskie wyrażenia potoczne

Tłumacz języka angielskiego nie boi się wyrażeń potocznych. Ważna jest umiejętność posługiwania się zarówno językiem formalnym, jak i nieformalnym. Jest to przydatne dla każdego, kto chce uczyć się, studiować, pracować lub podróżować w krajach anglojęzycznych. Warto znać znaczenie zwrotów takich jak na przykład "crap", come off it" czy "here is to you". Niemożliwe jest prowadzenie normalnej rozmowy, jeśli nie używasz potocznego angielskiego. Nie będziesz używać języka Szekspira ani poprawnych podręczników języka angielskiego, gdy jesteś w pubie z przyjaciółmi lub na uniwersytecie. Prywatnie, ludzie mają tendencję do używania swobodnego słownictwa i emocjonalnego języka. Używany jest również slang. Chcesz ożywić swój angielski? Nadszedł czas, aby nauczyć się kilku potocznych zwrotów w języku angielskim!

Dla skrótów, ukryj

Nauka 1 potocznych wyrażeń w języku angielskim

Dlaczego ważne jest, aby znać całe zdania w języku angielskim?

Jak płynnie mówić po angielsku w 3 prostych krokach?

Angielskie wyrażenia potoczne

Flora Lewis powiedziała: "Nauka nowego języka to coś więcej niż tylko poznawanie nowych słów opisujących rzeczy, które już znasz. Chodzi o inny sposób myślenia". Haruki Murakami uważa, że "nauka języka jest jak stawanie się inną osobą". Każdy, kto biegle posługuje się językiem obcym, zna płynące z tego korzyści. Nie chodzi o to, że angielski lub niemiecki, a nawet chiński, są największymi zwycięzcami na rynku pracy. Poznawanie słownictwa i zawiłości innego języka obcego to świetna zabawa. Możesz sprawdzić siebie - swoje umiejętności językowe. Może się okazać, że masz naturalny dar do języka. Znajomość podstawowych zwrotów i wyrażeń w języku angielskim pomoże Ci również poczuć się swobodniej na lotniskach. Naukowcy twierdzą, że nauka języka przynosi wiele korzyści dla mózgu. Naukowcy twierdzą również, że nauka języków poprawia naszą koncentrację, otwiera nas na inność i czyni nas bardziej wrażliwymi na innych.

Czy chcesz mówić po angielsku jak native speaker? Czy chcesz wiedzieć, jak mówić w sytuacjach formalnych i nieformalnych? To świetny pomysł, aby nauczyć się słów i zwrotów, które są używane w codziennych rozmowach. Poczujesz się bardziej komfortowo podczas rozmowy w kawiarni, na imprezie, podczas zwiedzania Londynu lub w biurze angielskiej firmy.

Poznaj te potoczne angielskie zwroty, które warto znać.

 • Ktoś naprawił dla ciebie problem i mówi: Fixed lub done. Jak to powiedzieć po angielsku? Pamiętaj: Bob is your uncle.
 • Byłeś na zakupach przez kilka dni, szukając różnych rzeczy do domu. Jesteś zmęczony, a potem dostajesz zastrzyk energii! Jak to powiedzieć tylko po angielsku? Mówisz: "strzał w dziesiątkę!".
 • Ktoś staje się mądry. Nienawidzisz tego. Mówisz: O tam, o tu. Swoją drogą, jak to było po angielsku? Daj spokój.
 • Tłumaczysz dziecku. Ono nawet cię nie słucha. Robi coś, co bardzo cię złości. Z twoich ust, słowo z ust... Jak brzmi to przydatne angielskie wyrażenie w oryginalnym języku? Cross my heart.
 • Rozmawiasz z przyjacielem lub współpracownikiem. Denerwuje się do granic możliwości. Jesteś zdenerwowany i nie chcesz udawać, że tak nie jest. Mówisz: Wypchaj się! Mówisz: Get stuffed w trakcie rozmowy w języku angielskim.
 • Postanawiasz zabrać swojego partnera do miłej restauracji. Składasz zamówienie. Składasz zamówienie. Kelner przynosi danie do stolika, ale jest ono zimne. Na talerzu było też coś, czego nie powinno tam być. Jesteś zbulwersowany. Menedżer restauracji reaguje natychmiast. Przeprasza i sugeruje, że za chwilę otrzymasz coś specjalnego. Uwaga: na koszt firmy. Jak to brzmi po angielsku? Jesteś na koszt firmy!
 • Wpadasz na kogoś, kogo nie widziałeś w liceum. Masz teraz ponad czterdzieści lat. Mówisz: kopę lat! Po angielsku to "dawno się nie widzieliśmy!".
 • Słyszysz, jak ktoś coś mówi. Uważnie słuchasz tego, co mówi druga osoba. Kiedy przestaje mówić, rzucasz: accepted. W języku angielskim jest to: rogert the that!

Artykuły dla Ciebie:

 • "Polskie słowa po angielsku"
 • "Angielskie słowa po polsku
 • "Ponglish" lub "język polsko-angielski".
 • Dlaczego angielski jest najpopularniejszym językiem świata?

Dlaczego warto uczyć się całych zdań po angielsku?

Czy znasz czeskie powiedzenie: "Iloma językami mówisz, tyle razy będziesz żył"? Jeśli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz. Nauka angielskiego i innych języków ma wiele zalet. Dlaczego warto uczyć się całych zwrotów w języku angielskim? Często zdarza się, że nowe zwroty wchodzą do głowy niechętnie. Kiedy wracasz do nich po jakimś czasie, możesz mieć trudności z powiązaniem ich z konkretnym znaczeniem. Możesz szybciej zrozumieć przekaz Brytyjczyka, jeśli zapamiętasz całe zwroty lub wyrażenia.

 • Ucząc się całych zdań w języku angielskim, będziesz w stanie szybciej i skuteczniej zapamiętywać słówka.
 • Będziesz uczyć się słów w ich naturalnym kontekście.
 • Nauczysz się mówić naturalnie. Nie zastanawiasz się, co lub dlaczego znajduje się w danej pozycji. Brzmisz bardziej jak rodzimy użytkownik języka angielskiego.
 • Nauka asocjacyjna jest łatwiejsza, gdy masz w głowie skojarzenia.
 • Jesteś bardziej pewny siebie w swoim angielskim. Nie wahasz się zabierać głosu.
 • Metoda Callana to metoda zapamiętywania, która obejmuje angielskie słowa i wyrażenia.

Jak płynnie mówić po angielsku?

Frank Smith powiedział: "Znajomość jednego języka stawia cię na korytarzu życia". Dwa języki otworzą wszystkie drzwi do Twojej przyszłości. Te słowa zmotywują Cię do nauki angielskiego. Jak zacząć płynnie mówić w języku Szekspira? Najpierw musisz zacząć mówić. Musisz być na tyle odważny, aby się odezwać! To najważniejszy i pierwszy krok. Rozważ to w ten sposób. Rodzimy użytkownik języka będzie zachwycony, że mówisz w jego ojczystym języku. Będzie również szczęśliwy, że jesteś w stanie się z nim komunikować. Żadna kulturalna osoba nie będzie Cię krytykować za to, że nie masz idealnego brytyjskiego akcentu lub nie znasz wszystkich potocznych angielskich wyrażeń. Osoba, z którą rozmawiasz, zazwyczaj chętnie udzieli Ci wskazówek i wyjaśni, co powinieneś powiedzieć w danej sytuacji. Możesz nawet natknąć się na kogoś, kto pójdzie do domu i stworzy dla Ciebie listę przydatnych angielskich zwrotów!

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci płynnie mówić po angielsku.

 • Zacznij mówić. Zacznij mówić.
 • Najpierw poćwicz swój angielski, rozmawiając z kimś, kogo lubisz lub z kim czujesz się komfortowo (na przykład z nauczycielem lub znajomym, który pochodzi z Anglii).
 • Kup rozmówki w języku angielskim i ćwicz je codziennie.
 • Kup książkę, która zawiera najpopularniejsze angielskie zwroty i potoczne wyrażenia używane w codziennych rozmowach.
 • Wypróbuj Metodę Callana
 • Poproś znajomego lub kolegę z kraju, w którym mówi się po angielsku, aby regularnie z nim rozmawiał.
 • Zapisz się na kurs językowy.
 • Mów po angielsku, kiedy tylko możesz.

Autor

Redakcja wytlumaczone.pl