Studenci też mogą być freelancerami

Jesteś studentem szukającym sposobu na zarobienie pieniędzy podczas nauki w szkole? Wielu studentów decyduje się na podjęcie pracy na pół etatu lub płatnego stażu. Ważne jest, aby zadać sobie pytanie, czy oprócz pieniędzy, faktycznie coś zyskujesz? Często praca na pół etatu nie ma nic wspólnego z Twoim stopniem naukowym, a staże oznaczają tylko niekończącą się pracę. Jest też inna opcja; możesz pracować jako freelancer. Praca jako freelancer oznacza, że jesteś swoim własnym szefem; ustawić swój własny harmonogram, zrobić pracę, którą lubisz, i budować znaczące portfolio, aby rozpocząć swoją karierę po ukończeniu studiów. Jeśli to cię interesuje, wykonaj poniższe kroki.

 

Krok 1: Wybierz umiejętność

Chociaż może się to jeszcze nie wydawać, masz już umiejętności, które można sprzedać. Jako młody dorosły, miałeś dostęp i ekspozycję na różne rynki, które mogą być wykorzystane do zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Z tą wiedzą, możesz zostać strategiem mediów społecznościowych, pisarzem, artystą, korepetytorem online, grafikiem, fotografem, specjalistą ds. organizacji i wiele innych.
Możesz nawet posiadać unikalne umiejętności, które wynikają z Twojego osobistego pochodzenia, np. bycia dwujęzycznym. Jeśli dorastałeś mówiąc w domu dwoma lub więcej językami, możesz znaleźć pracę w branży usług językowych. Być może nie od razu zostaniesz tłumaczem, ale zastosowanie Twoich umiejętności w innych usługach w tej branży pomoże Ci rozpocząć karierę.

Interesujesz się grami wideo? Praca w dziedzinie zapewniania jakości, korekty i tworzenia napisów do gier wideo może być dostępna w Twoim języku.

 

Krok 2: Znajdź klientów

Drugim krokiem do zostania freelancerem podczas studiów jest znalezienie klientów.

To może być najtrudniejszy krok ze wszystkich, ale determinacja i młodzieńczy zapał powinny zadziałać na Twoją korzyść.

Pierwszym miejscem gdzie powinieneś zacząć szukać klientów jest twój obecny krąg znajomych. Możesz zaoferować swoje usługi przyjaciołom, rodzinie i lokalnym firmom.

Możesz też szukać w internecie. W tym celu jesteś we właściwym miejscu. Załóżmy, że zdecydowałeś się zostać tłumaczem. Istnieją platformy online, gdzie możesz zbudować swój profil, połączyć się z klientami oferującymi pracę, która może Cię rozruszać i otrzymywać wynagrodzenie z łatwością i pewnością siebie.

Krok 3: Zbuduj swoją obecność w Internecie

 

Kiedy już masz kilku klientów, musisz skupić się na budowaniu obecności w Internecie, aby wygenerować więcej biznesu.

Załóż stronę internetową i platformy mediów społecznościowych, aby potencjalni klienci mogli łatwo się z Tobą skontaktować i dowiedzieć się o Twoich usługach. Założenie strony internetowej i platform mediów społecznościowych jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a większość z nich można zrobić w ciągu jednego dnia.

Jeśli nie wiesz jak, możesz znaleźć prawie wszystko, co musisz wiedzieć w Google lub z wideo na YouTube.

 

Krok 4: Stwórz reputację

 

Po wygenerowaniu stałego przepływu klientów i pracy, musisz stworzyć pozytywną reputację dla siebie. Chcesz być postrzegany jako freelancer, który jest profesjonalny, terminowy, wydajny i zdolny.

Chcesz stać się pierwszą osobą, o której klient pomyśli, aby polecić ją innym.

Powiedzmy, że jesteś tłumaczem freelancerem. Chciałbyś, aby Twoja praca miała niewiele błędów, była oddana na czas i napisana w profesjonalny i atrakcyjny sposób.

Zostań niezależnym tłumaczem

Jesteś studentem lub osobą dopiero rozpoczynającą pracę i gotową do zbudowania swojego portfolio? Zarejestruj się już dziś, aby zacząć budować wiarygodne CV dla siebie, jednocześnie zarabiając pieniądze w swoim własnym czasie.
 

Dowiedz się więcej na: http://rulang.pl
 

Autor

Redakcja wytlumaczone.pl